Animacje 3D - rodzaje, zastosowanie, zalety

Postęp technologii sprawił, że także produkcja animacji ewoluowała. Animacje 3D są zatem produkowane z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów. Przekonaj się, czym są animacje 3D, jakie mają zastosowanie oraz jakie są rodzaje tego typu produkcji.

Czym są animacje 3D?

Animacje 3D to najnowszy, a także najbardziej zaawansowany potomek fotografii oraz wideo. Ten sposób animowania polega na tworzeniu trójwymiarowych obrazów w środowisku cyfrowym. Profesjonalne studio animacji w trakcie swojej pracy najpierw tworzy modele postaci lub obiektów, a następnie „ożywia” je poprzez manipulację tak zwanymi punktami kotwiczącymi. Animacja trójwymiarowa jest co prawda wyświetlana na dwuwymiarowym ekranie, została jednak stworzona tak, aby naśladować zasady świata 3D. Odbiorca animowanego filmu ma wrażenie, że modele w ruchu poruszają się i obracają w trójwymiarze. Dokładnie tak jak ma to miejsce w prawdziwym świecie. Do zalet animacji 3D zdecydowanie należy: realizm, swoboda operowania perspektywą, większe zaangażowanie odbiorców niż w przypadku animacji 2D. Nieprzypadkowo coraz więcej firm inwestuje właśnie w animacje trójwymiarowe.

Animacje 3D - zastosowanie

Animacje 3D mają bardzo szerokie zastosowanie. Ten sposób przedstawiania obrazu w ruchu sprawia, że wiele firm decyduje się na przykład na animacje biznesowe 3D. Tym samym profesjonalne studio animacji może stworzyć dla Twojej marki animowane filmy realnie podnoszące poziom sprzedaży. W wielu przypadkach kreatorzy od filmów animowanych tworzą materiały, dzięki którym wpływasz na świadomość marki pośród konsumentów. Jej rozpoznawalność może bowiem korelować z charakterystycznym i spójnym sposobem przedstawiania oferty. Pamiętaj, że dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi oraz umiejętności specjalistów ze studia animacji 3D, możliwe jest skuteczne prowadzenie marketingu internetowego.

Animacje 3D - rodzaje

Animacje 3D, z którymi można spotkać się na przykład przeglądając media społecznościowe lub strony internetowe to między innymi: explainer video animacje produktowe, animacje reklamowe. W tym pierwszym przypadku możliwości trójwymiarowej animacji pozwalają na klarowne wyjaśnienie, jak działa jakiś produkt lub usługa. Dla przykładu możliwe jest wejrzenie do wnętrza silnika, jeśli Twoja firma odpowiada za sprzedaż maszyn. Animacje produktowe natomiast za sprawą wykorzystania trójwymiaru mogą jeszcze bardziej wyeksponować zalety produktu. Animacje 3D reklamowe bez względu na to, jakiego produktu lub usługi dotyczą, wzbogacone są o efekty, dzięki którym całość przykuwa spojrzenie. Wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania oraz nowoczesnych narzędzi pozwala twórcom animacji 3D opracować filmy całkowicie zgodne z wizją Twojej marki oraz produktu.

Animacje 3D a animacje 2D

Animacja 2D to projekt multimedialny w przestrzeni dwuwymiarowej. Drobne przesunięcia postaci lub innych obiektów mają miejsce na nieruchomym tle. Animacje 3D są z technicznego punktu widzenia animacjami 2D, czyli animacjami dwuwymiarowymi. Wyświetlają się bowiem na dwuwymiarowym ekranie. Dzięki jednak zaawansowanemu oprogramowaniu, odpowiednim narzędziom i umiejętnościom ekspertów od animacji możliwe jest uzyskanie iluzji głębi, czyli trzeciego wymiaru.

Animacje 3D - podsumowanie

Podsumowując, animacje 3D to całkowicie nowe podejście do animowania. Wykorzystują one zaawansowane oprogramowanie i oferują spektakularne efekty. Są one wynikiem tworzenia oraz manipulacji modelami postaci bądź też obiektów w środowisku cyfrowym. Możliwości animacji 3D pozwalają na uzyskanie efektu głębi i trójwymiarowości pomimo wyświetlania na dwuwymiarowym ekranie. Zastosowaniem animacji trójwymiarowych są między innymi: filmy explainer video, animacje produktowe oraz animacje reklamowe. Dostępne dzisiaj możliwości gwarantują zatem szerokie zastosowanie trójwymiarowych animacji w biznesie. Zapraszamy do zapoznania się z poprzednim artykułem: Na jakie studio animacji reklamowej warto postawić i na co zwrócić uwagę - poradnik

TOP Zadzwoń